Adıgüzel Hoş Sanatlar Lisesi 18. Klâsik Yıl Sonu Standı ziyaretçilere açıldı

Bu yıl 13 Mayıs‘ta düzenlenen 18. Klasik Yıl Sonu Standı‘nin açılış kokteyline Kültür ve Turizm Bakanlığı Hoş Sanatlar Eski Genel Müdürü ve Haliç Üniversitesi Devlet Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Murat Salim Tokaç, Ataşehir Ulusal Eğitim Şube Müdürü Vefa Vedat Budak, İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Vazifelisi Ali Kâzım Akdağ ve İstanbul Üniversitesi Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Şebnem Ünal iştirak sağladı.

Okul Müdürü Ahu Ayvazoğlu Yüksel konuşmasında, “Adıgüzel Hoş Sanatlar Lisesi olarak sanata ve sanatkara verdiğimiz değer ve öğrencilerimizin heyecanını paylaşmak çok hoş, bu kıymetli günde bizlerle birlikte olan siz pahalı sanatseverlere de teşekkürlerimi sunuyorum” tabirlerine yer verdi.

Prof. Dr. Murat Salim Tokaç ise “Biz toplumsal olarak estetik dediğimiz hisleri ne kadar üst çıkarırsak motamot içinde yaşadığımız periyot üzere tartışmada dahi birbirini dinleyen, birbirini seven ve birbirinden uzaklaşmayan o özlediğimiz hoş günlere kavuşacağız. Adıgüzel’le daha hoş işlere” tabirleriyle iştirakçileri selamladı.

Ataşehir Özel Öğretim Kurumları Şube Müdürü Vefa Vedat Budak ise “Adıgüzel Hoş Sanatlar Lisesine baktığımızda; estetik yanıyla hissin, fikrin, fikrin dışavurumuna yardımcı olmuş ve bu yetenekli çocuklar için bir alan yaratmış ve özel okulculukta kimsenin yatırım yapmadığı bu alana gönül vermiş olması çok kıymetli… Bu kurumun gelişmesine emek veren öncelikle kurucu temsilcinize daha sonra bu oluşumun içerisinde bulunan herkesin emeğine teşekkür ediyorum” dedi.

Prof. Dr. Şebnem Ünal da İstanbul Üniversitesi’nin ismini taşıyan, bu nadide eğitim kurumunun düzenlediği aktiflikte yer almaktan memnunluk ve onur duyduğunu belirterek, “Sanatla buluşan bu sevgili çocuklarımızın ürettikleri eserler ve sanat yapıtları karşısında ben de çok heyecanlandım. Üniversitemizin ismi önümüzdeki yıllarda isimde kalmayacak, hoş bir iş birliği içerisinde olacağız. Bu iş birliği içinde yesyeni projeler, aktif/interaktif çalışmalar, etkinlikler ve şenlikleri ortaklaşa düzenleyeceğiz” dedi.

Öğretim Vazifelisi Sayın Ali Kâzım Akdağ ise konuşmasında, “Ülkemizin sanatsal manada en güçlü kurumları olan hoş sanatlar liselerinin çok hoş temsiliyle karşı karşıyayız. Üniversite iş birliğinin bu manada güçlü olduğunu düşünüyorum, değerli hocalarımın da bahsettiği üzere iş birliklerinin daim olmasını temenni ederim” tabirlerine yer verdi.

Aktiflik, Ataşehir Novada AVM “Cemal Süreya Aktiflik ve Stant Salonunda”, 13-19 Mayıs aralığında 7 gün boyunca sergilenecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.