AKP Genel Lider Yardımcısı Usta: ‘Maalesef 6’lı masa diye bir masa icat ettiler’

AKP Genel Lider Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Konya merkezde partisinin idaresindeki katıldığı bir açılışta yaptığı konuşmada ‘6’lı masa’nın varlığından yakındı.

Usta, “Maalesef 6’lı masa diye bir masa icat ettiler. ‘Toroslar’ın evladıyım’ diye çıkan lakin Toroslar’ın evladı olduğunu unutup oturduğu masada kimlerden buyruk aldığını açıklamayacak durumda, zorda kalan, yeri geldiğinde ‘Konya’nın evladıyım’ diye buraya gelmeye çalışan, kendini siyasetçi olarak pazarlamaya çalışan, bu ülkeye hizmet etmek değil birilerinin talimatlarıyla hizmet etmeye çalışan şahısları görüyoruz. Üzülüyoruz alışılmış ki, bu noktaya gelmemeliydiler” ifadelerini kullandı.

Masayı oluşturan tarafların masada yer aldıklarına pişman olduklarını ileri süren Usta, “Şimdi ‘bu masada oturduk da nasıl kalkacağız’ diye önemli bir hesaplaşmanın içindeler. 6’lı masanın adayının kim olduğunu belirleyecek bir kapasiteye sahip değiller. Zira birlik ve beraberlik yok, biri gerisine HDP’yi gizler, birisi ardına dış güçleri gizler. Bu masadan lakin kaos çıkar, arbede çıkar. Bunların dağılışlarını göreceğiz” tezinde bulundu.