Antalya’daki trafik kazasında ‘Ben yeşilde geçtim’ diyerek ağladı

Antalya’daki Alanya-Manavgat D-400 karayolunda, Alanya istikametinden Manavgat istikametine gitmekte olan Caner Azgan’ın kullandığı hafif ticari araç, seyir halinde ilerliyordu.

Caner Azgan’ın kullandığı araç, Kızılağaç istikametinden Karacalar istikametine gitmekte olan Ümmühani Şafak’ın kullandığı arabaya, Kızılağaç kavşağındaki trafik lambalarında yandan çarptı.

Kazada yaralanan araç şoförlerinden Ümmühani Şafak, 112 Acil Sıhhat grubunun olay yerindeki müdahalesinin akabinde ambulansla hastaneye kaldırıldı.

“Ben yeşilde geçtim” diyerek ağladı

Ümmühani Şafak, kazasının çabucak sonrasında yaşadığı şok ile bir kenara oturup, “Ben yeşilde geçtim, yeşil yandı geçtim baktım görmedim.” diyerek gözyaşlarına boğuldu. Şafak, etraftaki vatandaşlar tarafından sakinleştirildi.

“Komşumu yılan soktu, hastaneye götürmek için aracıma aldım”

Kazanın kırmızı ışık ihlali nedeniyle meydana geldiği belirlenirken, ihlal yapan sürücü Caner Azgan, kendi aracının kaza sırasında ambulans vazifesi gördüğünü belirterek, “Gençler Mahallesi’nde komşum Mustafa Varış’ı yılan soktu. Durumu berbattı. Hastaneye götürmek için aracıma aldım ve yola çıktık. Kızılağaç kavşağına geldiğimizde 4’lülerim yanıyordu.

Bana kırmızı ışık yanarken geçtiğim sırada, yeşil ışıkta geçen araca çarptım. Benim aracım ambulans vazifesi yaptığı için öbür araçlar beklerken bu araç geçti. Yılan sokan komşumu bir öteki araçla Manavgat Devlet Hastanesi’ne gönderdik.” diye konuştu.

Yılanın soktuğu kişi taburcu edildi

İHA’nın haberine nazaran; yılan soktuğu belirtilen Mustafa Varış’ın, Manavgat Devlet Hastanesi’nde gerekli tedavilerinin yapılmasının akabinde taburcu edildiği bildirildi.