CANLI: Galatasaray’da Okan Buruk’tan ‘transfer açıklaması!

Galatasaray’da teknik yönetici Okan Buruk için imza merasimi düzenleniyor. Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda gerçekleştirilen imza merasimi Okan Buruk için hazırlanan klibin izlenmesiyle başladı. 

Klibin akabinde Galatasaray Lideri Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

Özbek’in açıklamalarından satır başları şu biçimde:

Bugün Galatasaray için yeni bir başlangıç. Uzun vadeli planlarımızın birinci adımı için bir ortaya geldik. Bütün taraftarlarımıza teşekkür gönderiyorum, kombinelerimiz büyük satış suratına erişti, localarımız da büsbütün doldu. Şükranlarımı gönderiyorum.

Bugün Galatasaraylı Okan Buruk’un yuvasına dönmesinin memnunluğunu yaşıyoruz. Okan Buruk, daha evvel yaptığı başarılarla burada olmayı hak ediyor. Galatasaray’ın gelenekleri içinde yaşayan, Galatasaray’ın kimliğini yansıtan Okan kardeşimiz ile imza atmak çok kıymetli. Okan Buruk Üçüncü 17 Mayıs’ını yaşamak için burada. Okan hoca Türkiye’de şampiyonluğa ulaşmış en genç teknik yöneticilerden biri. İnanıyorum ki birlikte çıktığımız bu yolda hepimizin gurur duyacağı bir Galatasaray, Okan hocamız ile artık daha yakın. Okan hocamıza ve grubuna muvaffakiyetler diliyorum.

Okan Buruk’un açıklamaları şu formda:

Büyük Galatasaray taraftarına buradan hürmetlerimi, sevgilerimi ve amaçlarımızın ne kadar büyük olduğunu anlatarak başlamak istiyorum. Bizim için çok büyük bir misyon. Bu misyona layık görüldüğüm için liderimize teşekkür ediyorum. Galatasaray için çok pahalı bir idare, bedelli liderimiz vazifeye geldi. Onların gelmeleriyle birlikte taraftarın büyük bir heyecanı oldu, bu kombinelere de yansıdı. Bizim gayelerimiz hiçbir vakit değişmez. Tek maksadımız şampiyonluk. Bunun için elimizden geldiğinin en fazlasını ortaya koyacağız. bilhassa geçen dönemin taraftarımız üzerinde yarattığı mutsuzluğu ortadan kaldıracağız. Şu anki gayemiz taraftarı heyecanlandırmak. Taraftarımızın transfer heyecanı var. Biz de bunun üzerinde ağırlaşmış durumdayız. Liderimiz da uygun takım oluşturmak için elimizden geleni yapıyor. Hem kendime hem takımıma hem oluşturacağımız takıma ve mevcut oyuncularımıza güveniyorum. Ruhsal olarak bütün oyuncularımızı ayağa kaldıracağız. Tek amacımız şampiyon olmak. Taraftarımızla birlikte sinerji yaratıp hak ettiğimiz, gayeleri olan bir Galatasaray’ı oluşturacağız. Bugün benim için çok değerli bir gün. Hem 24 Haziran’da Galatasaray’a imza atıyorum hem de oğlumun doğum günü bugün. Hem baba olmanın memnunluğunu yaşadığım gün, hem Galatasaray’a teknik yönetici olduğum bir gün.

Dediğim üzere tek maksadımız şampiyon olmak. Taraftarımızla çok büyük sinerji yaratıp, en kısa vakitte hak ettiğimiz, bu sene için şampiyonluk, önümüzdeki yıllar için yeniden Avrupa’da olan bir Galatasaray hedefliyoruz.

FATİH TERİM AÇIKLAMASI

Fatih Hoca benim için çok bedelli. Uzun yıllar birlikte çalıştık. Şampiyonluklar yaşadık. Galatasaray için çok kıymetli bir isim. Dün Fatih Hocam beni aradı, “hayırlı olsun, elimizden ne geliyorsa sorabileceğin her şeyde yanındayım”dedi.

“BİRKAÇ İSİM DAHA ORTAMIZA DAHİL OLACAK”

Uzun yıllardır çalıştığım bir takımım var, grubumla geliyorum. Birkaç isim daha ortamıza dahil olacak. Pazartesi günü idmanlarımız başlayacak, tüm oyuncularımızı görmek istiyorum.

Galatasaray’da potansiyelli oyuncular var. Transferler var. Oyuncuları göreceğiz, tanımak istiyorum. En uygununu nasıl yapabiliriz, bakacağız. Kimi oyuncular bizle olacak, kimi oyuncular bilhassa gençler tahminen kiralanacak. Bunu Yunus’ta yaşadık. Gitti, güçlü geldi.

Bu kadronun mevcut ana gereksinimleri var. Bilhassa orta alandaki eksikler üzerinde yoğunlaşacağız. Hem Türk oyuncular hem yabancı, kaliteli, direkt yarar sağlayacak oyuncuları takımımıza katmak istiyoruz.

Ben 1985 yılında Galatasaray altyapısında seçmelere girerek oyuncu oldum. Babam da çok güzel bir Galatasaraylıydı. Aileden gelen bir Galatasaraylılığımız var. Uzun yıllar burada hizmet ettim. Yaklaşık 20’ye yakın kupa kazandım. Ben Galatasaraylılığımı her vakit korudum. Yanılgılarım, yanlışlarım olabilir. Benim Galatasaray’da yaşadığım büyük muvaffakiyetlerin olumsuz etkenlerin üzerinde kaldığını düşünüyorum. Geçmişle ilgili aksilikler olabilir beni en çok keyifli eden sokakta, toplumsal medyada insanların bana olan güzel niyetleri, muvaffakiyet dilekleri. Bunu bilhassa sokakta çok fazla aldım. Elimden gelenin en fazlasını yapacağım. Türkiye’nin en çok şampiyon olan ekibi Galatasaray’a bir şampiyonluk daha eklemek istiyorum.

Mbaye Diagne sakatlıktan döndü, durumunu denetim edeceğiz. Diagne, Gomis ve Muhammed’i evvel göreceğiz. Galatasaray bu bölgede çok fazla oyuncuyla olmak zorunda. Bu bölgeye destek yapabiliriz. Çok fazla çift santrforla oynadım. Durumlarına bakacağım.  Öncelikle oyuncularımın fizikî ve ruhsal olarak ne durumda olduğunu görmek istiyorum. 

4-3-3 ve bazen 4-4-2’yi kullandım her vakit. Savunmayı dörtlü düşünüyorum. Alacağımız oyuncuların tiplemesine nazaran formasyon üzerinden gideceğiz. Burada oyuncu kalitesinin yanı sıra zekası da değerli. Galatasaray oyuncuları da yüksek zekaya sahip isimler. Orta alana destekler düşünüyoruz. Oyunun iki istikametini de oynayacak oyuncular olacak.

2000 ruhunu yaratmaya çalışıyoruz. O ruh 1996’da başlamıştı. O dönemki takımı de tebrik ediyorum. Galatasaray’a unutulmaz bir periyot yaşattılar. Okan hocaya inancımız tam. İnşallah tıpkı ruhu getirip, birebir muvaffakiyetleri yakalayacağız.

Şampiyonluk yolundaki en büyük kozumuz, birlikteliğimiz olacak. Taraftarımız her vakit dayanak veriyorlar fakat bu sene daha çok birlik olma vakti. Ferdî her şeyimizi kenara bırakıp, yalnızca Galatasaray’ın başarısı için birlik olmamız gerekiyor.

DURSUN ÖZBEK’TEN TRANSFER AÇIKLAMASI

Büyük bir uğraşla çalışıyoruz. Taraftarlarımızı keyifli etmek birinci gayemiz. Onlar bizim gerimizde olsun. Geçmişten gelen deneyimlerimiz var. Ben ve idaredeki arkadaşlarımızın temel emeli sportif ve mali muvaffakiyet.

2017’de 10 transfer yapmıştık, hepsi de oynadı. Ondan sonraki dönemlerde da şampiyonluğa götürdüler. O vakit çok titiz bir çalışma yapmıştık. Bize inancın 2017’deki tecrübelerimiz duruyor. Birebir başarıyı sergilemek istiyoruz. Bu takım taraftarları memnun etti. Geleceği feda etmeden transfer edeceğiz.

 

AYRINTILAR İÇİN SAYFAYI GÜNCELLEYİNİZ…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.