Demirtaş’tan Erdoğan’a ‘Selo kahvaltısı’ karşılığı: Bu nasıl zekadır

Eski HDP Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın; altı siyasi parti başkanının bir ortaya geldiği “altılı masaya” ait “Yalan çorbası, laf salatası, koltuk kebabı, kandil dolması, Selo kahvaltısı, ne ararsan bu menüde var” kelamlarına karşılık verdi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde 4 Kasım 2016 tarihinden bu yana tutuklu olan Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla toplumsal medya hesabı üzerinden paylaşım yaptı.

Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; “Altılı masa menüsü’ diyorlar. Herhalde siz bu menüyü görmüşsünüzdür. Ne var bu menüde? ‘Altılı masa menüsü’ diyorlar. Herhalde siz bu menüyü görmüşsünüzdür. Ne var bu menüde? Palavra çorbası var, koltuk kebabı var, kandil dolması var, laf salatası var” kelamlarına ait haberi paylaştı ve şu değerlendirmeyi yaptı:

“Allah’ım, hikmetinden sual olunmaz ancak zekâ dağıtırken neden hepsini bunlara verip bizi yoksun bıraktın? Bu nasıl zekadır, nasıl bir yaratıcılıktır! Allah da sizi… Bildiği üzere yapsın. Vanlı kardeşlerim kusura bakmasınlar lakin artık Van kahvaltısı yanında bir de Selo kahvaltısı diye bir şey var. Tek kuruş almadan, 81 ile bayilik veriyoruz. Bir tek Şakir’e yok zira her gün saray kahvaltısı yapıyor.” (HABER MERKEZİ)