Depremde Yeğenini Kaybeden Hatay Vekili Suzan Şahin’i Hedef Alan Cumhurbaşkanı Erdoğan Tepki Çekti

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde yeğenini kaybeden CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in Meclis’te yaptığı konuşma geçtiğimiz günlerde çok konuşulmuştu. Bugün ise seçim tarihini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suzan Şahin’in konuşmasını gündemine taşıdı. Erdoğan, ‘Hanımefendi konuşuyor; Hatay milletvekiliymiş. Biz sadece Hatay değil 11 ilin 11’inde de çalışmaları sürdürdük.’ dedi. Bu sözlerinin ardından Recep Tayyip Erdoğan tepki çekti ve sonrasında ise Şahin Twitter hesabından açıklama yaptı.

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, geçtiğimiz günlerde Meclis’te yaptığı konuşmayla gündem olmuştu. Depremde yeğenini kaybettiği belirten Suzan Şahin, “Zamanında gelmediniz, Hatay’ı ölüme terk ettiniz” diyen Şahin, “Hatay’a kefen bile vermediniz, 40’lı 40’lı kıyafetleriyle battaniyelere, bazıları da olmayan bacaklarıyla gömüldüler, bazıları gömülemedi bile, uzun günler sıra beklediler” demişti.

Şahin konuşmasına şu sözlerle devam etmişti:  ‘Hataylılara ilk gün bir bardak su dahi vermediniz; insanları enkaz altında, yakınları enkaz altında, başlarında kederleriyle bıraktınız; ailemiz, yakınlarımız, sevdiklerimiz gitti. Siz gönüllü gelenlere AFAD yeleği giydirdiniz, siz gönüllü gelenlere asker kıyafeti giydirdiniz. Onları korumak mıydı maksadınız, acziyetinizi kapatmak mı?’

Suzan Şahin’in bu sert konuşmasını buradan dinleyebilirsiniz:

Bugün de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne ilişkin açıklamalar yaptığı konuşmasında Suzan Şahin’i gündemine taşıdı.

Erdoğan, “Parlamentoda ana muhalefetin bazı temsilcilerinin garip garip konuşmalarını dinliyorum. Bu zavallılar daha bizim ilk gün bakan arkadaşlarım deprem bölgelerindeydi, bürokratlarımız, teknokratlarımız bölgedeydi. Ben de ikinci gün deprem bölgesine ulaştım. Bir turu böyle tamamladıktan sonra ikinci turda Devlet Bey ile buraları dolaştık. Sayın Destici ile dolaştık. Biz yaralıyız, dertliyiz. Hanımefendi konuşuyor; Hatay milletvekiliymiş. Biz sadece Hatay değil 11 ilin 11’inde de çalışmaları sürdürdük.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamasını buradan dinleyebilirsiniz:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözleri ise tepki çekti.

CHP Hatay Milletvekili Şahin’den, Erdoğan’ın sözlerine de yanıt geldi. Şahin, “Deprem bölgelerinde yaşayanlar biliyor neyin ne olduğunu. Cumhurbaşkanının sözlerini halkımın vicdanına bırakıyorum. İncinen incinsin!” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir