İkizleri trafik kazası ayırmıştı… Furkan’ın organları 3 şahsa umut oldu

Bursa’nın İnegöl ilçesinde iki motosikletin baş başa çarpıştığı kazada ikizi Ferhat Yaşar ile birlikte yaralanan Furkan Yaşar, 4 gün sonra ömür savaşını kaybetti. Furkan’ın ailesinin müsaadesi ile alınan karaciğeri ve iki böbreği 3 hastaya nakledilecek.

Kaza, 16 Temmuz’da Yeniceköy Mahallesi Balkan Caddesi’nde meydana geldi.

Furkan Yaşar idaresindeki motosiklet ile karşı istikametten gelen Burhan Balcı’nın (26) kullandığı plakasız motosiklet çarpıştı.

Kazada Balcı, Furkan Yaşar ve gerisinde ikizi Ferhat Yaşar yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla İnegöl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tedavileri tamamlanan Balcı ile Yaşar taburcu edilirken, Furkan Yaşar 4 günlük ömür savaşını kaybetti.

ORGANLARI 3 BİREYE UMUT OLDU

Furkan’ın hayatını kaybeden evvel beyin mevti de gerçekleşti. Bu müddette ailesinin organ bağışına müsaade vermesi ile Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden gelen gruplar, Furkan’ın karaciğeri ile 2 böbreğini 5 saat süren ameliyatla aldı.

Furkan’ın karaciğeri Bursa’da, böbrekleri ise Çanakkale’de organ bekleyen hastalara nakledilecek.

AİLESİNE TEŞEKKÜR 

Operasyon sonrası açıklama yapan Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Uzmanı Kazım Şenol, “Merhumun ailesine teşekkür ediyoruz. Operasyon başarılı geçti. Kaza sonucu genç, hayatını kaybetti lakin organlarıyla pek çok hastaya hayat verecek. Uludağ Üniversitesi’nde hastamıza karaciğeri takacağız. 2 böbreği de Çanakkale grubu aldı. Çanakkale de organ nakli yapılacak. 3 hastaya organlar takılacak” dedi.

Bu ortada kaza ile ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. (DHA)