İstanbul’da cadde ortasında silahlı çatışma: 2 yaralı, 3 gözaltı

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü saat 18.00 sıralarında Beyoğlu Okmeydanı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran cadde üzerinde yürüyen iki şahıs, karşılaştığı husumetlisiyle evvel tartıştı akabinde arbedeye etmeye başladı. Şahıslar husumetlisini elinde silahla cadde ortasında tekme ve tokatlarla dövmeye başladı. Kısa bir müddet sonra motosikletle arkadaşının darp edildiği noktaya gelen şahıs, şahıslarla çatışmaya başladı. Cadde üzerinde süren silahlı çatışmada taraflar birbirlerine ateş ederek orta sokaklara girdi. Taraflar yaralı halde kaçarak izini kaybettirirken, etraftaki vatandaşlar polis takımlarına ihbarda bulundu. Dehşet anları ise cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

CADDE ORTASINDA ÇATIŞTILAR

İhbar üzerine olay yerine gelen polis takımları, yerde çok sayıda kovanı görünce çalışma başlattı. Çalışmalar devam ettiği esnada E.Ç., polis takımlarına bir şahsın kendisine poşet içerisinde tabanca bıraktığı ihbarında bulunarak korktuğunu söyledi. İhbar üzerine adrese giden polis grupları, olayda kullanılan bir tabancayı ele geçirdi. Arkasında semtte bir mühlet çalışma yapan polis, çatışmaya karışan şahıslardan birinin E.E. olduğunu tespit etti. Devam eden çalışmalarda E.E. semtteki bir sokak üzerinde yürüdüğü esnada yakalandı.

POLİS EVVEL TEDAVİ ETTİRDİ SONRA GÖZALTINA ALDI 

Şahsın sözünü alan polis, çatışmaya karışan Esat E. ve M.A.Y.’nin yaralanarak konuta sığındıkları bilgisine ulaştı. Meskene baskın düzenleyen polis, iki şahsıda da yakaladıktan sonra tedavi ettirmek için Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürdü. Burada tedavileri tamamlanan Esat E., M.A.Y. ve sokakta yakalanan E.E. gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Emniyette tabirlerinin alınmasının akabinde “kasten yaralama” ve “ateşli silahlar kanununa muhalefet” kabahatlerinden isimli süreçleri yapılan şahıslar adliyeye sevk edildi. Öte yandan polis takımlarının çatışmaya karıştıktan sonra kaçtığı tespit edilen Batuhan isimli şahsı yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

KAYNAK: İHA