Kılıçdaroğlu’nun FETÖ sanığı öğrenciyle görüşmesine sert reaksiyon

15 Temmuz Gaziler Platformu Lideri Erol Bulut tahliye olan FETÖ sanığı eski askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu tarafından kabul edilmesine reaksiyon gösterdi.

“KALKIŞMA ALAMETLERİ HİSSEDİYORUZ”

15 Temmuz Gaziler Platformu Lideri Erol Bulut ve gaziler yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Edirnekapı’da bulunan 15 Temmuz şahitliğini ziyaret ettiler. Burada şehitlerin mezarlarını tek tek gezen Bulut ve gaziler dua etti. Şehitlik ziyareti sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erol Bulut, CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde tahliye edilen eski harp okulu öğrencisi Taha Furkan Çetinkaya’yı kabul etmesine reaksiyon göstererek “Hala kalkışma alametleri hissediyoruz. Kalkışanları kucağına basan politikler var. İsim vermiyorum fakat buna çok üzülüyoruz. Herkes kendi üzerine düşeni alsın diye burada naif konuşmaya çalışıyoruz. FETÖ’den atılanları kucaklayanlar bizi üzüyor. Burada şehitlerimizin kemiklerini sızlatıyorsunuz. Bu vatan hepimizin bu vatana birlikte sahip çıkmalıyız aksi halde böleler parçalarlar” dedi.

BU RUHU YAŞATACAĞIZ

15 Temmuz ruhunu her daim yaşayacaklarını belirten Bulut “İnşallah biz de şehitliğe namzet adaylarız. Yani biz gaziler bu necip milletimiz o gün sokağa çıkanların tamamı gazidir inşallah. Bizde şehitliğe namzetiz ve onların temsilcileriyiz. Bu dünyada Allah bize can verdiği sürece bu ruhu yaşayacağız ve yaşatacağız. Bunu bir defa daha buradan haykırmak istiyoruz” diye konuştu.

KAYNAK: İHA