Maltepe’de ATM’ye kopyalama aygıtı yerleştiren şahıslar

İstanbul polisi, banka yahut kredi kartlarını kopyalayarak dolandırıcılık yapan şüphelilerin peşinde…

Çalışmalar kapsamında Maltepe ilçesine bağlı Altayçeşme Mahallesi’ndeki bir ATM’de kart kopyalama aygıtı tespit edildi.

2 şüpheliye gözaltı

Bankanın güvenlik kamerası imajlarının incelenmesi sonucu 2 kişinin ATM’nin yanına gelerek metal bir aygıt yerleştirmeye çalıştığı, kart giriş kısmının zorlandığı görüldü. Şüphelilerin tekrar gelebileceğini kıymetlendirerek ATM ve etrafını takibe alınan takımlar, 23 Mayıs’ta sabah saatlerinde bankamatik önüne gelen E.Ö. (28) ve O.G.’yi (33) araçla bölgeden ayrılmak istedikeri sırada yakaladı. Araç şoförü O.K de (26) gözaltına aldı.

2 binden fazla kişi mağdur oldu

Şüphelilerin üst aramasında iki manyetik kopya kart, araçta da kesici alet ele  geçirildi. Yapılan araştırmada, şüphelilerin farklı tarihlerde çeşitli ilçelerdeki 10 ATM aygıtı üzerinden 2 bin 505 kişinin kartlarını kopyaladıkları, 6 mağdurun da 10 bin 425 lira ziyana uğradıkları gerekçesiyle müracaatta bulundukları ortaya çıktı.

Tutuklama kararı

AA’nın haberin nazaran “Bilişim yoluyla hırsızlık” ve “6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanuna Muhalefet” kabahatlerinden isimli makamlara sevk edilen 3 şüpheliden E.Ö. çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, O.K. ve O.G. hakkında isimli denetim kararları uygulandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.