Merve Tektaş’tan kızı Ceylan’a: Benim güzel meleğim iyi ki doğdun!

Şarkıcı Alişan’ın kardeşi ve menajerliğini üstlenen Selçuk Tektaş, geçtiğimiz yıl temmuz ayında koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Eşini kaybettikten sonra derin bir sessizliğe gömülen Merve Tektaş, doğum gününde Alişan’a verdiği yanıtla herkesi duygulandırmıştı.

“HİÇBİR SÖZ SENİN İÇİN BİR ANLAM İFADE ETMEYECEK”

Alişan’ın kendi doğum günü için yayınladığı kareye düştüğü, “İnşallah nice güzel yaşların olur meleklerinle birlikte. O kadar zor ki… Hiçbir kelime, hiçbir söz bugün senin için bir anlam ifade etmeyecek biliyorum. Ama şunu bil ki, sen meleklerin için artık daha önemlisin. Ben hep arkanızda olacağım ömrüm yettikçe. Doğum günün kutlu olsun” notuna yanıt veren Merve Tektaş, şu ifadeleri kullanmıştı:

Canımın ne kadar yandığını ifade etmem mümkün değil. ilk defa yeni yaşımda ‘Keşke dünyaya hiç gelmeseydim’ diyorum ama benim meleklerim beni kanatlarımdan tutuyor ve sen iyi ki varsın iyi ki.

MERHUM EŞİNİN DOĞUM GÜNÜNDE SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Merve Tektaş, bir yıllık sessizliğini merhum eşinin doğum günü için yaptığı paylaşımla bozmuştu. Yaşasaydı bugün 42’nci doğum gününü kutlayacak olan eşi Selçuk Tektaş’la fotoğrafını paylaşan ünlü isim, gönderisine; “Seni, sen giderken gelen yağmurlara emanet ettim. O çok sevdiğin kır çiçeklerine, vazgeçerek sonbahardan. Seni taze ılık baharlara emanet ettim. Seni çıkmaz sokaklardan uzun yollara. Karanlıktan, aydınlığa emanet ettim. Derinlerden bulutlara, siyahlardan beyazlara emanet ettim. Tüm yazgıları silip ellerimle, seni başka bir kadere emanet ettim, Seni kendimden sakınıp, bir başka kalbe emanet ettim. Seni bir felaketten esirgeyip, bir umuda emanet ettim” notunu düşmüştü.

Alişan da yengesinin paylaşımına; “O benim canımın yarısıydı. Gittiğinden beri her şey yarım. Çok özledim çok. 12 Mayıslar artık hep hüzün, hep karanlık” yorumunu yapmıştı.

ALİŞAN’IN GURUR GÜNÜ

Evlatları ve yeğenleri için ayakta kalmaya çalışan Alişan, yeğeni Ceylan’ı okuldaki sunumunda yalnız bırakmamıştı. Bu anları takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmeyen ünlü şarkıcı, “Sevinçliyim, gururluyum, hüzünlüyüm bugün… Ceylan’ım o kadar güzel sunumlar yaptı ki, hepimizin göğsünü kabarttı. İnşallah daha nice başarılarını, güzel günlerini görürüz Ceylan’ım..” ifadelerini kullanmıştı.

“BEN VE ABLAN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”

Selçuk’un vefatıyla Tarifsiz bir acı yaşayan Tektaş Ailesi’nin minik üyelerinden Ceylan, yeni yaşına bastı. Merve Tektaş, kızının doğum gününü; “Benim güzel meleğim iyi ki doğdun. Seni çok seviyoruz. Hayat sana her zaman güzelliklerle gelsin. Ben ve ablan her zaman yanında olacağız. Tek dileğim hayatına giren herkes sana şefkat ve sevgiyle baksın. Güzel günlerini görmeyi Rabbim bana nasip etsin. Seni çok seviyorum” sözleriyle kutladı.

“SENİ SEVİYORUM KAKÜLLÜ AŞKIM”

Yeğenleriyle özel olarak ilgilenen ve kardeşini kaybettikten sonra daha çok üzerlerine titreyen Alişan ise Ceylan’a; “Ali seni yaradana kurban olur… Ali verir her zaman verecek, amcan sağ olduğu Allah ona nefes verdiği sürece senin yanında olacak… İnşallah senin çok çok iyi yerlere geldiğini görecek, göreceğiz… Seni çok seviyorum benim kaküllü aşkım. Doğum günün kutlu olsun. Sağlıkla inşallah nice senelerin olsun canım Ceylan’ım… İyi ki doğdun” diye seslendi.

“ÖMRÜN GÜZELLİKLERLE DOLU OLSUN”

Alişan’ın geçtiğimiz aylarda boşanmanın eşiğinden döndüğü eşi Buse Varol, Ceylan’ın yeni yaşını birlikte çekildikleri fotoğrafla kutladı. Varol, paylaşımına; “Burak’ın ve Eliz’in fındık Ceylan’ı… Ömrün güzelliklerle dolu olsun” notunu düştü.

“İÇİMDE YANAN ATEŞ HİÇ SÖNMEYECEK!”

Öte yandan iki çocuk annesi Merve Tektaş, eşiyle evlilik yıl dönümlerini sosyal medya hesabından kutlamıştı. Birlikte çekilen eski bir fotoğraflarını yayınlayan Tektaş, şu ifadeleri kullanmıştı:

Geçen yıl bugün evliliğimizi son kez kutlayacağımızı bilmiyordum ama benim için bugün 14 yıl oldu ve daha nice yıllarımız olacak. Belki sen çok uzakta olacaksın ama hep bizimle olacaksın. Yine haykırıyorum; beni hiç kırmadığın için ve iyi ki sen olduğun için çok teşekkür ederim benim canım Selçuk’um… Sevgiyi, mutluluğu paylaşmak ne kadar güzelmiş ama acıyı yaşamak çok zormuş… Mervoş’un seni her zaman çok seviyor olacak ve benim içimde yanan ateş hiç sönmeyecek. Ama biz elbet bir gün buluşacağız, bu böyle yarım kalmayacak ve ben o günü her zaman umutla bekleyeceğim. İyi ki, iyi ki sen… İyi ki seni çok seviyorum…

“O SENİ HEP ÇOK SEVDİ”

Kardeşini kaybettikten sonra “Artık dört çocuğum var” diyerek, yeğenleri Eyşan, Ceylan ve yengesi Merve Tektaş’a kol kanat geren Alişan ise yengesinin gönderisine, “O seni hep çok sevdi… Ve siz elbet buluşacaksınız bir gün…” yorumunu yapmıştı.