MHP’li Murat Ilıkan: Ankapark Eyfel olabilir

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi MHP Grup Başkanvekili Murat Ilıkan, belediyeyi Ankapark üzerinden eleştirdi. Ilıkan, Eyfel kulesini örnek göstererek, “Siz bu şehrin dezavantajlarını avantajlara çevirirseniz başarılısınız” ifadelerini kullandı.

EYFEL KULESİ’Nİ ÖRNEK GÖSTERDİ

Anka’da yer alan habere göre, “Kampanyalarınızla sürekli orayı zarar eden metruk bir yapıya dönüştürdünüz” diyen Ilıkan şunları söyledi: “Siz bu şehrin dezavantajlarını avantajlara çevirirseniz başarılısınız. Abartılı bulabilirsiniz ama Eyfel Kulesi de dikildiğinde zaten 20 yıl boyunca Fransızlar demişler ki; ‘Ya nehrin kenarında böyle demirden bir kule olur mu?’ Ama bir gün gelmiş bakın milyonlarca insan sadece Eyfel Kulesi’ni görmek için oraya gider hale gelmiş. Orası bir Eyfel Kulesi demiyorum ama siz orayı bir Eyfel’e dönüştürebilirsiniz.”

‘KENTİN İTİBARINI UNUTTUNUZ’

Eski döneme ilişkin yapılan açıklamaları Ilıkan, “Sizin bu eskilerle olan kavganız o kadar büyük bir rövanşa, mücadeleye dönüştü ki artık kenti, kentin itibarını unuttunuz. Bir belediye başkanı düşün ki, başkanın etrafı, eşrafı, bütün gücü kendi şehrindeki bir yere ‘İsraf müzesi’ desin. Bir günah alanı oluşturuyor, bunu bütün dünyaya lanse ediyorsunuz. Sürekli televizyonlara, billboardlara çıkıyorsunuz. Bugün yerini, maliyetlerini tartışabiliriz ama bugün kamu kaynağı harcanmış bir yer var yapılmış zarar diyorsunuz, işletilmiyor ikinci bir zarar” sözleriyle eleştirdi.

‘SÜREKLİ CAMLARINI TAŞLIYORSUNUZ’

ABB’nin açıklamalarıyla Ankapark’ın “metruk bir yapıya” dönüştürüldüğünü söyleyen Ilıkan, “Kamu kaynağı aktarılmış bir yer var. Yapılmış, zarar diyorsunuz. İşletilmiyor ikinci bir zarar. Kampanyalarınızla sürekli orayı zarar eden metruk bir yapıya dönüştürdünüz. Mahallenizde camdan bir yapı var. Sürekli camlarını taşlıyorsunuz. Artık kırık cam teorisindeki kötü metruk yapıya dönüşüyor, sonra diyorsunuz ki ‘ya biz burayı alacağız da vermiyorlar.’ Madem oraya alacaktınız taliptiniz, niye taciz ettiriyorsunuz, adını kötüye çıkarttırıyorsunuz. Siz bu şehrin dezavantajlarını avantajlara çevirirseniz başarılısınız” dedi. (HABER MERKEZİ)