Selvi Kılıçdaroğlu’ndan video: Mutfağa el koydum, Kemal Bey biraz bekleyecek

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından videolu açıklama yaptı.

Videoyu, “Ben Kemal Bey kadar kameralara alışık değilim, ileride de kameraların önünde olmayacağım. Ama konuşmamız gereken ciddi bir mesele var. Bugün mutfaktan ben sesleniyorum” notuyla paylaşan Selvi Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz bu mutfaktan neredeyse gün aşırı yayın yapıldı. Kemal Bey mutfağa her geldiğinde eyvah yine yayın başlayacak diyordum. Hakikatten de ne zaman yayın yapacağı belli olmuyordu. Ama bugün artık mutfağa ben el koydum. Biraz Kemal Bey bekleyecek. Bu işin esprisiydi.

Bir de konuşmamız gereken zor şeyler var. Bu ülkeden her üç çocuktan birini vuran açlık gibi. BU çocuklar günü aç geçiriyor, yatağa aç giriyor, karnını doyuran da aslında yeterince beslenemiyor. Her on çocuktan altısı her gün makarna ve ekmek yiyerek karnını doyuruyor. Ben hem anneanne hem babaanneyim, onlara her baktığımda ülkedeki tüm çocukları görüyorum. Torunlarım için ne istiyorsam aynısını tüm çocuklar için istiyorum. Hepsi bizim çocuklarımız, hepsi bizim geleceğimiz. Bu ülkeden her çocuğun karnı olması gerektiği gibi doyana kadar her çocuk yeterli beslenene kadar var gücümle çalışacağım. Bu da benim size sözüm olsun.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir