5 kişinin hayatını kaybettiği Titan kazası film oluyor

1912 yılında buz dağına çarparak batan Titanik gemisinin enkazına dalış yapan 5 kişi, OceanGate isimli şirkete ait Titan denizaltısının “katastrofik” şekilde patlaması sonucu hayatını kaybetti.

Dünya gündemini uzun süre meşgul eden bu felaketin diziye dönüşeceği ve Titanik filminin yönetmeni James Cameron’a proje için teklif gittiği iddia edilmişti.

NTV’nin Deadline’dan aktardığına göre, The Blackening filminin yapımcısı E. Brian Dobbins’in film için çalışmalara başladı..

MindRiot Entertainment’ın yapımcılığını üstleneceği ve Justin MacGregor ve Jonathan Keasey’in senaryosunu kaleme alacağı film, felaketten önce yaşananları, kaza anını ve sonrasını konu alacak.

Jonathan Keasey projeyle ilgili “Filmimiz yalnızca trajediye karışan herkesi ve ailelerini onurlandırmakla kalmayacak, aynı zamanda günümüz medyasının doğasına ilişkin daha büyük kaygılara da değinen bir araç olarak hizmet edecek” dedi.

Keasey sözlerine “Önemli olan tek şey gerçektir ve dünyanın her zaman gerçeği bilmeye hakkı var; beş dakikalık şöhret peşinde koşanların boğazımıza tıkıştırdığı müstehcen yemlere değil. Hayat siyah ve beyaz değildir. Karmaşıktır” diye devam etti.

Filmin oyuncu kadrosu ve vizyon tarihine dair bir bilgi verilmedi.

JAMES CAMERON: ASLA YAPMAYACAĞIM

“Titanic” ve “Avatar” filmlerinin yönetmeni James Cameron, OceanGate denizaltısıyla ilgili bir film çekmek için görüşmelerde bulunduğu iddialarını yalanlamıştı. Cameron, Twitter’da yayınladığı açıklamada söylentileri “saldırgan” olarak nitelendirere paylaşımında, “Medyadaki saldırgan söylentilere genellikle yanıt vermem ama şimdi vermem gerekiyor. Bir OceanGate filmi hakkında görüşme yapmıyorum ve asla da yapmayacağım” ifadelerini kullanmıştı.

Ne olmuştu?

Denizaltıdakiler, 1912’de batan Titanik gemisinin Kuzey Atlantik’te 3800 metre derinlikteki enkazını görmek istemişlerdi. Dalışı organize eden OceanGate şirketinin başkanı 61 yaşındaki Stockton Rush, 58 yaşındaki İngiliz kaşif Hamish Harding, 48 yaşındaki Pakistan, İngiltere ve Malta vatandaşı iş insanı Shahzada Dawood ve 19 yaşındaki oğlu Suleman Dawood ile 77 yaşındaki Fransız dalgıç Paul-Henry Nargeolet, Titan’ın patlaması sonucu hayatlarını kaybetti.

OceanGate kaza sonrası güvenlik uygulamaları nedeniyle eleştirilmişti. Şirketin bazı eski çalışanlarının, düzenlemeye tabi olmayan Titan hakkında endişeleri olduğu ancak Rush’ın bu görüşlere katılmadığı ortaya çıkmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx