Bitcoin Fiyatı İçin Uyarılar Geliyor: İşte 2 Analiz!

Son haftalarda Bitcoin (BTC), 61.000 doların altına kadar düşen ve FED toplantısı sonrası tekrar 67.000 dolar üzerine yükselen dalgalı bir seyir izledi. Analistler, bu yükselişin spot odaklı olduğunu ve Ethereum’a (ETH) yönelik aşağı yönlü korkunun da azaldığını belirtiyor. Bu haber, 21 Mart 2024 tarihindeki piyasa durumunu ve analistlerin görüşlerini özetlemektedir.

Bitcoin için dalgalı seyir: Samson Mow uyardı

Bitcoin (BTC), son haftalarda dalgalı bir seyir izliyor. 61.000 doların altına kadar düşen fiyat, FED toplantısı sonrası tekrar 67.000 dolar üzerine yükseldi. Analistler, bu yükselişin spot odaklı olduğunu ve ETH’ye yönelik aşağı yönlü korkunun da azaldığını belirtiyor. Özellikle Bitcoin’in yakında 1 milyon dolarlık bir fiyat seviyesine ulaşacağına güçlü bir şekilde inanan Samson Mow, spot Bitcoin ETF sağlayıcıları tarafından kaydedilen mevcut çıkışlar hakkında önemli bir yorumda bulundu. Kripto para topluluğunu, gerçekleşmesini beklediği olayların gelecekte tersine dönmesi konusunda uyardı.

Son zamanlarda spot Bitcoin ETF’lerine olan girişlerin azalması ve dün kaydedilen en büyük tek günlük çıkışların yaşanması, fiyat üzerinde olumsuz bir etkiye sahipti. 12 Mart’ta 1.045 milyon dolar ile zirveye ulaşan net girişler, o tarihten bu yana azaldı ve spot fiyatlar da düşüş yaşadı. Dün 326,2 milyon dolarlık net çıkış gerçekleşti ve bu durum BTC‘nin 60.770 doların en düşük seviyesine kadar gerilemesine neden oldu.

 Mow, Bitcoin ETF‘leri hakkında uyarıda bulundu Bitcoin’in geleceği ve fiyat artışı konusunda her zaman iyimser olan Samson Mow, bu para çekme işlemlerinin eninde sonunda girişlere dönüşeceğine inandığını tweetledi ve Bitcoin topluluğuna “buna göre plan yapmasını” tavsiye etti. Mow, son zamanlarda genel piyasa hissiyatının çok iyi görünmemesi nedeniyle Bitcoin’in muhtemelen daha düşük düşeceğini tweetleyen birden fazla X hesabına yanıt verirken, Bitcoin için ana itici gücün “nihai kıtlık ve sınırsız talep” olduğunu belirtti.

Boğa görüşü korunmakta

Son birkaç gündür süren olumsuz tabloya rağmen analistler, boğa piyasasının bitmediği ve halving sonrasında yeni zirveler geleceği yönünde görüşlerini koruyor. QCP Capital analistleri, “Bizim görüşümüz boğa piyasasının henüz bitmediği yönünde. Bitcoin’i halving sonrası yeni zirvelere çıkaracak geniş bir likidite rotasyonunun ortasındayız. Ancak kalan kaldıraç miktarı göz önüne alındığında, kısa vadeli düzeltme şiddetli olabilir.” yorumunu yaptı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FED’in Mart ayına ilişkin faiz kararını açıklaması ve beklentiler doğrultusunda faizleri sabit bırakması, kripto para piyasalarında olumlu bir etkiye sahip oldu. FED Başkanı Jerome Powell’ın güvercin tutumu, Bitcoin ve kripto paralarda yükselişe yol açtı. QCP Capital analistleri, bu yükselişin spot odaklı göründüğünü ve ETH’ye yönelik aşağı yönlü korkunun da azaldığını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx