Dünyanın en büyük alışveriş merkezi daha da büyüyor

12 milyon metrekarelik alışveriş merkezi halihazırda toplam alana göre dünyanın en büyük alışveriş merkezidir ve genişleme, yeni yiyecek satış noktalarının yanı sıra 240 lüks mağaza daha ekleyecektir.

Rekor kıran Dubai Çeşmesi ve dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın bitişiğindeki geniş alışveriş merkezi halihazırda dünyanın en büyük alışveriş merkezi akvaryumuna, sürükleyici bir dijital sanat müzesine, 155 milyon yıllık tam bir dinozor iskeletine, bir Olimpiyat heykeline ev sahipliği yapıyor.

Emaar Properties’in kurucusu Mohamed Alabbar, bir basın açıklamasında genişlemeyi “dünyanın en çok ziyaret edilen sitelerinden birine büyük bir katkı” olarak nitelendirdi.

Geçen yıl Dubai rekor sayıda turisti ağırladı ve alışveriş merkezinin geçen yıl 105 milyon ziyaretçi aldığını, bu rakamın 2022’ye göre %19 artış olduğunu söylüyor. Planlanan genişletmeler, şehir turizm ekonomisine yatırım yaptıkça ziyaretçi sayısında beklenen artışı karşılayacak .

Dünyanın birçok yerinde fiziksel perakende satışta düşüş yaşanırken, Birleşik Arap Emirlikleri’nde perakende harcamaları geçen yıl ağırlıklı olarak moda (yıllık bazda %31 artış), genel perakende (16 artış) nedeniyle %14 arttı. Majid Al Futtaim Group’un yıllık perakende ekonomisi raporuna göre %) ve eğlence ve eğlence (%15 artış). 1996 yılında başlatılan Dudab alışveriş festivali de dahil olmak üzere hükümet girişimleri, emirliğe düzinelerce alışveriş merkezinde birinci sınıf bir alışveriş deneyimi sunma konusunda itibar kazandırdı.

Emaar, çalışmaların ne zaman başlamasının beklendiğini açıklamadı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx