Fenerbahçe’de İsmail Kartal’dan sırrı idman metodu!

Fenerbahçe’nin bu sezonki başarısında birçok faktör önemli rol oynuyor. Bunlardan biri de, antrenman çeşidi ve temposu. Güçlü ve kaliteli bir kadroya sahip bulunan sarı-lacivertlilerde antrenmanlar hem tempolu hem de eğlenceli geçiyor. Teknik Direktör İsmail Kartal bunun dengesini iyi kuruyor. Haftada iki karşılaşma oynandığı için şu an tempo düşük olsa da, maç temposunun yoğun olmadığı dönemlerde Fenerbahçe’de adeta maç temposunda antrenmanlar yapıldı.

Teknik heyet de özellikle bazı idmanların bu şekilde geçmesini istiyor. Birçok oyuncu da kendini göstermek ve formayı almak istiyor. Bunun da etkisiyle bazı idmanlar gerçekten kıran kırana geçiyor. Yoğun maç haftalarında ise bu tempo düşüyor. Teknik heyet oyuncuların yaptığı antrenmandan da keyif almasını istiyor. Bu yüzden bazı çalışmaların eğlenceli geçmesi sağlanıyor, oyunlar ya da yarışmalar yapılıyor.

Geçen sene daha çok tek tip antrenmanlar yapılıyordu. Bu da takımı biraz sıkıyordu. Bu kez, iyi bir sentez söz konusu. Hem tempolu, maç gibi idmanlar hem de eğlenceli biraz oyuncuları rahatlatmaya yönelik çalışmalar birleştirilmiş durumda. Sarı-lacivertli takımda çalışmaların da belli noktada maç gibi geçmesinin bir önemli etkisi de, geniş ve kaliteli kadro…

Şekillenen bir lig kadrosu olsa da, teknik heyet ısrarla takıma “Bizim ideal 11’miz yok” diyerek rekabeti ateşliyor. Birçok oyuncu Kartal’ın forma adaletine güveniyor. Dolayısıyla bekleyen isimler de bir sıkıntı yaratmıyor.

Kazan-kazan
Crespo, Fenerbahçe ile olan sözleşmesini bir yıl uzattı. Sezon sonu sözleşmesi bitecek olan futbolcu, ocak ayından itibaren gelecek sezon için istediği kulüple bedelsiz anlaşma yapabilecekti.

Sarı-lacivertli yönetim, yeni sözleşme ile bunun önüne geçti. Ayrıca futbolcunun düşük olan maaşı iyileştirildi. Crespo, eski performansına ulaştığı taktirde hem takıma katkı sağlayabilecek hem de satılması durumunda bonservis geliri elde edilecek. Takımda kalmak isteyen futbolcu da hem maaşında iyileştirmeyle moral buldu hem de yeni sözleşme ile de rahatladı.

Hakem Stegemann
Fenerbahçe’nin yarın saat 22.00’da Slovakya temsilcisi Spartak Trnava’ya konuk olacağı Avrupa Konferans Ligi ikinci maçını, Almanya Futbol Federasyonu’ndan Sascha Stegemann yöneteceği açıklandı. Stegemann’ın yardımcılıklarını Christian Gittelmann ve Christof Günsch yapacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx