Güzellik Yarışması Tarihinde Bir İlk: Transseksüel Kadın Ülkeyi Temsil Edecek!

Portekiz’in ulusal güzellik yarışması Miss Portugal, bu sene bir ilke imza attı. İlk defa bir transseksüel kadın yarışmada birinci oldu ve Miss Universe yarışmasında başka bir transseksüel kadına karşı yarışacak. Detaylar içerikte!

Portekiz’in ulusal güzellik yarışması Miss Portugal, bu sene çok enteresan gelişmelere sahne oldu.

Miss Portugal yarışmasını tarihinde ilk defa transseksüel bir kadın kazandı.

Yarışmayı kazanan trans birey Marine Machete, El Salvador’da düzenlenecek Miss Universe yarışmasında Portekiz’i temsil edecek.

Portekiz’deki güzellik yarışmasında birinci gelen Machete, Hollanda’daki Miss Netherlands yarışmasında birinci gelen trans bireyle dünyanın en güzel kadını olmak için yarışacak.

18 Kasım’da yapılacak Miss Universe yarışmasında 28 yaşındaki trans Marine Machete’nin rakibi ise Hollandalı trans Rikkie Valerie Kolle olacak.

Mesleği hosteslik olan Machete, Instagram hesabından paylaştığı gönderide:

‘Portekiz Kainat Güzeli unvanı için yarışan ilk trans kadın olmaktan gurur duyuyorum. Yıllardır katılmam mümkün değildi ve bugün bu inanılmaz finalist grubunun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.’ dedi.

Bu sene ilk defa iki trans kadının yarışacağı Miss Universe, 2012 yılından beri yarışmalara transeksüel kadınların katılmasına izin veriyor.

Siz bu olaya ne diyorsunuz? Buyrun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx