Kağıthane’de minibüsün camını patlatan hırsızlar 120 bin liralık malzeme çaldı

Bu videoyu izlemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin

DHA

İstanbul’un Kağıthane ilçesine bağlı Gürsel Mahallesi Denizmen Sokak’ta hafif ticari araçla sokağa gelen yüzleri cerrahi maskeli ve kapüşonlu 3 kişi, gözlerine kestirdikleri araçları tek tek kontrol etti.

Şüpheliler, arka camından içeri bakarak kontrol ettikleri bir minibüste doğalgaz tesisatı döşemesinde kullanılan inşaat malzemeleri olduğunu görünce, araçlarını minibüsün yanına yanaştırdı.

Arka camı patlattılar

Sürücü direksiyonda beklerken, araçtan inen 2 şüpheliden biri çevreyi gözetledi, diğeri tornavida yardımıyla minibüsün arka camını patlattı.

Elleriyle kırık camları temizleyen iki şüpheli daha sonra minibüsteki malzemeleri alarak kendi araçlarına taşıdı.

Otomobile yol verip hırsızlığa devam ettiler

Hırsızlık sırasında bir otomobilin sokağa girdiğini gören şüpheliler kendi araçlarına binerek yol verdi.

Otomobilin gitmesinin ardından tekrar minibüsün yanına yanaşan hırsızlar, minibüs içindeki son malzemeyi de alarak kaçtı.

Şüphelilerin sokakta araçları kontrol etmesi ve hırsızlık anları bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Mahalleliler haber verdi

Gürültüleri duyarak uyanan mahalle sakinlerinin haber vermesi üzerine, olay yerine gelen polis ekipleri incelemelerde bulundu.

Hırsızlık sırasında kullanılan hafif ticari aracın plakasını belirleyen polis, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

“Tornavidayla arka camı patlatıp arabanın içine giriyorlar”

Minibüs sahibinin komşusu olan esnaf Ali Ekber Salmanoğlu, 120 bin lira değerinde inşaat malzemesi çalındığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

Dün sabah saat 05.00 sıralarında araba kapıda duruyordu. Kamera zaten çekiyor. Çalıntı hafif ticari araçla yanaşıyorlar. Etrafı kolaçan ettikten sonra, kamerada da gözüktüğü gibi tornavidayla arka camı köşesinden vurup camı komple patlattıktan sonra, arabanın içine giriyorlar. El frenini önce kontrol ediyorlar, sonra malzeme var mı diye kontrol ediyorlar. İnşaat malzemeleri vardı, elektronik eşyalar vardı, matkap vardı. Bunları alıp arabaya yüklüyorlar. Sonra arkadan başka bir araç geliyor. Dörtlüleri yakıyorlar ve birisine bakıyormuş gibi yapıyorlar. Daha sonra yukarıya çıkıp tekrardan aşağıya iniyorlar. Aşağıyı bu sefer kolaçan ediyorlar. Dönüyorlar sonra tekrar gelip arabayla yanaşıyorlar çok rahat bir şekilde. Arabanın içine tekrar giriyorlar. Fiyatları yüksek son teknoloji malzemeler vardı. Alıp ondan sonra gidiyorlar. Zaten 15-20 dakika sonra da bekçiler geliyor. Sese uyananlar var. Geç uyandılar ama yapacak bir şey yok. Olan mala oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx