Kasım’da Türklerin Sepetindeki Bu 7 Altcoin’e Dikkat!

Kripto piyasası Kasım ayında Aptos, Avalanche ve Hashflow gibi projelerin öncülüğünde önemli token kilitleri açacak. Bu kilit açma işlemleriyle 320 milyon dolardan fazla token piyasaya girecek. Böylece, bu ay kripto piyasasında dolaşıma girecek toplam 450 milyon dolara katkıda bulunacak. Bu arada WuBlockchain, bunlardan Türklerin de sepetinde olan 7 altcoin projesine dikkatleri çekiyor.

Türklerin sepetindeki bu 7 altcoin kilit açacak!

Token kilitlerinin açılması, daha önce kilitli olan tokenların alım satım için kullanılabilir hale geldiği ve genellikle bir projenin dolaşımdaki arzını artıran olaylardır. Bu olaylar, olgunlaşma ve piyasa dinamiklerinin yeni bir aşamasına işaret ederler. Bu yüzden de altcoin projeleri için kritik anlardır. Kripto haber platformu WuBlockchain, Kasım ayında büyük token unlock etkinliği olan projelerin listesini paylaştı. Bu bağlamda WuBlockchain, ön plana çıkan 7 altcoin’e dikkatleri çekti:

TokenUnlocks’a göre, Kasım ayında 396 milyon doların üzerinde bir kilit açma değerine sahip Sui Network (SUI), IMX (IMX), HashFlow (HFT), Aptos (APT), Apecoin (APE), Avalanche (AVAX) ve Optimism (OP) vb. büyük miktarlı kilit açmalar (10 milyon dolarından fazla) bulunuyor.

Aptos, Avalanche ve Hashflow Kasım unlock’taki en iyi oyuncular

Eski Meta yöneticileri tarafından oluşturulan bir Katman 1 Blockchain olan Aptos’un, değer açısından en önemli token kilidini açması ve şu anda bugünkü fiyatla yaklaşık 170,92 milyon doları temsil eden 24,8 milyon APT tokenını piyasaya sürmesi bekleniyor. Programa göre Aptos, bu etkinliği 12 Kasım’da gerçekleştirecek. Bu olay, aynı zamanda dağıtımı açısından da dikkat çekici. Çünkü, ana katkıda bulunanlar, yatırımcılar, topluluk ve Aptos Vakfı, sürümün bir kısmını alacak.

Bu arada, bir başka Layer 1 Blockchain olan Avalanche, ayın ilerleyen günlerinde, 24 Kasım’da 9,54 milyon AVAX token’ın (bugünkü fiyatla yaklaşık 105,53 milyon dolar değerinde) piyasaya sürüleceği ve dolaşımdaki arzının %2,7’sine işaret eden önemli token kilidini açmaya hazırlanıyor. Multi-chain merkezi olmayan bir borsa olan Hashflow’un, dolaşımdaki arz yüzdesine göre en büyük token sürümüne sahip olması planlanıyor. Dolaşımdaki arzının yaklaşık %73,9’una denk gelen 160,38 milyon HFT tokenını 7 Kasım’da piyasaya sürecek. Böylece altcoin projesi, piyasaya yaklaşık 41 milyon dolar enjekte etmeye hazırlanıyor.

Kasım ayındaki diğer önemli altcoin unlock etkinlikleri

Optimism (OP), ApeCoin (APE) ve Sui (SUI) gibi diğer projeler de önemli miktarda token kilidini açacak. Ancak, değer açısından ilk üçe kıyasla biraz sönük kalıyorlar. Optimism, 32,86 milyon dolar değerinde 24,16 milyon OP tokeninin kilidini açacak. Apecoin 20,28 milyon dolar değerinde 15,60 milyon APE tokenini piyasaya sürecek. SUI, bugünkü piyasa fiyatlarıyla 15 milyon dolar değerinde 34,62 milyon tokenın kilidini açacak. IMX ise 11,5 milyon dolar değinde 18,08 milyon tokeni serbest bırakacak.

Her bir kilit açma işlemi, likiditeyi, işlem hacmini ve yatırımcı duyarlılığını etkileme potansiyeline sahip. Ayrıca, daha geniş kripto piyasası için potansiyel sonuçlar doğuruyor. Dahası, kilit açacak olan yukarıdaki 7 altcoin arasında Aptos ve Avalanche özellikle dikkatleri çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx