Öğretmen ataması yapılacak mı, atama takvimi belli oldu mu?

Öğretmen ataması, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yılında belirli tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Her yıl yeni mezunlarla birlikte artan, atama bekleyen öğretmenler için Erdoğan açıklamalarda bulundu.

ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak ‘Öğretmen ataması söz konusu mu?’ sorusuna da “Öğretmen atamaları fazla uzamayacak, yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz. Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor” diye yanıt verdi.

ÖĞRETMEN ATAMA KILAVUZU YAYINLANDI MI?

Öğretmen ataması için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanacak olan kılavuz Bakanlığı ilgili çalışmayı tamamlamasının ardından yayınlanacak. Öğretmen atama kılavuzu ile başvuru tarihleri, branş ve kadro dağılımları ilan edilecek. 

ÖĞRETMEN BRANŞ DAĞILIMI NASIL OLACAK?

Öğretmen ataması branş dağılımı henüz belli olmadı, 2023 yılında 45 bin öğretmen ataması yapılmış branş dağılımı ise şu şekilde olmuştu; 45 bin öğretmen alımında sınıf öğretmenliği için 7 bin 878 kontenjan, rehberlik alanına 3 bin 604, okul öncesi öğretmenliği 3 bin 269, ilköğretim matematik 2 bin 656, din kültürü ve ahlâk bilgisi alanı için 2 bin 604 kontenjan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx