Önceki gün 18 yaşına girdi… Hemen uygun bir eş adayı aramaya başladılar

HAYRANLARI ŞİMDİDEN SEFERLER OLDU
Bu göz önünde kişilerin bazen yine toplumun ilgisini çeken kişilerle herhangi sıradan bir nedenle yan yana gelmeleri bile olay olur. Hayranları hemen söylentilere başlar.

Günümüzde artık sosyal medya da olduğundan böyle konularda söylentilerin yayılması eskisinden çok daha kolay.

İşte şimdi son birkaç aydır tüm dünyanın ilgi odağında olan bir genç kız da böyle bir durumda.

Dümdüz söylersek sosyal medyada hemen herkes onun gelecekteki eşini bulmaya çalışıyor.

Sanki anne ve babası yokmuş ve hayatı boyunca -hatta eş seçiminde bile- uyması gereken kurallar söz konusu değilmiş gibi…

Bir bakalım kim bu genç kız ve neden herkes ona uygun bir eş bulmaya çalışıyor.

DAHA YENİ 18 YAŞINA GİRDİ
Konuyu yakından takip edenlerin zihninde hemen bir şimşek çakmıştır. Bu sözü edilen kişi İspanya’nın gelecekteki kraliçesi Asturias Prensesi Leonor.

31 Ekim 2005 günü dünyaya gelen Prenses Leonor, bilindiği gibi İspanya Kralı Felipe ile Kraliçe Letizia’nın büyük kızı.

Avrupa’nın “veliaht prensesler” kuşağından olan Leonor,18 yaşına girdi. Zaten bir süredir gündemin ilk sıralarında olan genç kız, doğum günü ve o nedenle yapılan etkinlikler nedeniyle de daha fazla ilgi çekti.

Leonor için dün Madrid’de parlamentoda özel bir tören düzenlendi. Genç kız, yeni yaşına krala, ülkesine ve ülkesinin anayasasına olan bağlılığı konusunda yemin ederek girdi.

Kutlama için beyaz pantolon ve beyaz ceket giyen Leonor’a babası Felipe tarafından geleceğin kraliçesi olduğunu simgeleyen özel bir tarihi kolye de takıldı. Böylece genç kızın veliaht prensliği de resmen tescillenmiş oldu.

Bütün bunlar dünyanın gözü önünde oldu ve meraklılar zaten biliyor. Bu tören Leonor’un, milyonlarca hayranı tarafından uzun uzun konuşuldu, değerlendirildi. Sosyal medyada günün en çok konuşulan konularından biriydi Leonor. 

SOSYAL MEDYANIN YILDIZI OLDU
18 yaş kutlamasının hemen ardından da dünyanın dört bir yanındaki takipçileri Leonor için uygun bir eş adayı bulmaya kalkıştı…

Evet.. Yanlış okumadınız… Belki henüz öğrenimini ve askeri eğitimini sürdüren Leonor’un bu konu hakkında ciddi ciddi düşünecek zamanı bile yok. Ama yine de sosyal medya onun geleceği için seferber oldu bile.

Her ne kadar Leonor’un gelinlikle görülmesine daha epey zaman olsa da biz de 18’inci yaş töreninin ciddiyetinden biraz sıyrılıp bu konuya bir bakalım. Sosyal medyada hayranları, giderek artan güzelliğiyle dikkat çeken Leonor için biraz da şaka yollu kimleri uygun bulmuş bir inceleyelim.

EN GÖZDE ADAY AMA KAYINVALİDE GERİLİMİ OLABİLİR
Prenses Leonor’a yakıştırılan ilk ve en güçlü aday kendisiyle aynı konumda olan bir prens. Hem de aynı yaştalar.

Söz konusu bu genç Danimarka’nın gelecekteki kralı Christian. Şu anda tahtta olan Kraliçe 2. Margrethe’nin torunu olan Prens Christian, ülkesinin tahtı için babası Prens Frederik’ten sonra ikinci sırada geliyor.

Bu arada hemen hatırlatalım ki Christian da geçen haftalarda 18 yaşına girdi. Onun için de gösterişli bir kutlama yapıldı.

Fakat sosyal medyada dolaşanlara göre Leonor ile Christian’ın evlenmesi durumunda bazı zorluklar yaşanması mümkün.

Leonor için Danimarka Prensi Christian’ı uygun görenler ileride anneleri Mary (solda) ile Letizia yüzünden geniş ailede gerilim çıkabileceğini savundu.

Çünkü her ikisi de ilk sıradaki veliaht. Yani ülkelerinin tahtı onlara emanet olacak. Eğer hayatlarını birleştirirlerse bu konuda bazı zorluklar çıkabilir.

Daha da ilginç bir ayrıntı da var bu konuda gündeme gelen. Leonor’un annesi Letizia ile Christian’ın annesi Mary.

Her ikisi de baskın karakterli olan bu iki annenin, kurulması muhtemel bir yuvada bazı gerilimlere yol açacağı da ileri sürülüyor.

Ama dedik ya… Büyük olasılıkla Leonor da Christian da bu konuyu akıllarından bile geçirmiyor. Yine de sosyal medyada konu ediliyorlar.

?

SONRA KUZENLER MERCEK ALTINA ALINDI
Leonor için uygun görülen diğer iki aday da yine Danimarka’dan… Hatta Christian’ın kuzenleri.

Bunlardan biri, Kraliçe Margrethe’nin küçük oğlu Joachim’in ilk eşi Alexandar’dan dünyaya gelen 24 yaşındaki Nikolai. 

Konuyla ilgilenenler çok iyi hatırlar. Kraliçe Margrethe, bir süre önce küçük oğlundan dünyaya gelen torunlarının unvanlarını iptal etmişti. Bu durum da büyük bir tartışmaya neden olmuştu.

İşte o torunlardan biri olan Nikolai, zaten bir süredir kendi mesleğini ele almış durumda. Yakışıklılığıyla dikkat çeken genç adam model olarak kariyer yapıyor. Ünlü firmaların tanıtım yüzü olarak biliniyor, defilelerde podyuma çıkıyor.

AĞABEYİNDEN GERİ KALMADI
Hayranlarının Leonor için uygun gördüğü diğer aday ise Nikolai’nin kardeşi Felix. O da yakışıklılık konusunda ağabeyinden geri kalmıyor.

Üstelik yaşı da daha genç. Felix 21 yaşında. Dünyanın dört bir yanındaki hayranlarının sosyal medyada ifade ettiğine göre Felix, Leonor için daha uygun biraday olabilir.

Bu arada başka bir not daha… Bu iki gençten birinin İspanyol sarayının damadı olması durumunda tıpkı İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in eşi Prens Philip benzeri bir konumda olacağı belirtiliyor.Yani kraliçenin eşi olarak çok üst düzeyde bir unvan taşıma hakkı olacak. 

SAKİN PRENSİN DE ADI GEÇTİ
Sosyal medyada konuşulanlara göre hayranlarının Leonor için düşündüğü bir başka isim ise Belçika Prensi Gabriel.

Kral Philippe ile Kraliçe Mathilde’nin küçük oğlu Gabriel henüz 20 yaşında. Onun da ileride kral olmak gibi bir durumu yok. Çünkü ülkesinin yasalarına göre tahtın ilk sıradaki varisi ablası Prenses Elisabeth…

BİR DE YEŞİL SAHALARDAN BİR YILDIZIN ADI GEÇTİ
Durum böyle.. Hayranları Leonor için hep soylu ailelerden gelen prensleri öne çıkarıyor. Ama adı geçen ve bu soylu gençlere hiç benzemeyen biri daha var. 

İspanya’nın Barcelona takımında top koşturan Gavi. Ya da tam adıyla Pablo Martin Paez Gavira…

19 yaşındaki genç futbolu Barselona takımında oynuyor. Onun Leonor’un 18 yaşına girmesiyle birlikte tekrar gündeme gelmesinin de elbette bir nedeni var.

Ona geçmeden önce küçük bir parantez açalım… İspanya’nın genç prensesleri Leonor ile kardeşi Sofia bir futbol tutkunu. Hatta Sofia’nın,okulda futbol oynadığı için arkadaşları tarafından alay konusu olduğu bile konuşulmuştu. Leonor da futbol konusunda ondan geri değil.

İleri sürülenlere göre Leonor, Gavi’nin hayranlarından biri. Geçen yıl Kral Felipe, bir etkinlikle Barselona takımının oyuncularıyla bir araya geldi.

O sırada da Gavi’ye kızı Leonor’un kendisinin bir hayranı olduğunu söyleyip imzalı forma istedi. Ondan sonra da Gavi’ye herkes “küçük prens” diye seslenmeye başladı.

KİME AŞIK OLACAĞI MERAK EDİLİYOR
Aslına bakılırsa ülkesinin gelecekteki kraliçesi olarak Leonor’un öyle her istediği gençle romantik ilişki yaşaması ya da evlenmesi pek kolay görünmüyor bir açıdan. 

Ama öte yandan İsveç’in veliaht prensesi Victoria’nın eski spor hocasıyla evlendiğini düşünürsek, hatta Leonor’un kendi annesi Letizia’nın bile soylu aileden gelmediğini eski bir TV muhabiri olduğunu göz önüne alırsak aynı durum Leonor için de söz konusu olabilir. Bunu zaman gösterecek.

HEPSİ AYRI AYRI KONUŞULACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR
Öyle ya da böyle şu anda sosyal medyada eğlenceli bir sohbet konusu olsa da Leonor başta olmak üzere Avrupa’nın veliaht prenseslerinin gelecekteki eşleri onlar gerçekten birer yuva kurana kadar söylenti konusu olacak.

Bu arada hemen not düşelim… Leonor, kendi alanında yalnız değil. Çünkü Norveç’te Ingrid Alexandra (yukarıda) İsveç’te henüz bir çocuk olan Prenses Estelle, Hollanda’da Catharina Amalia ve Belçika’da Prenses Elisabeth ülkelerinin tahtına oturmak için sırada bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx